مقایسه قیمت ۷ نرم افزار CRM شناخته شده در دنیا

1

یکی از دوستان من طی ۲ هفته آینده تصمیم دارد استارت آپ خود، در زمینه های تفریحی و گردشگری، را وارد بازار کرد. ۴شنبه هفته گذشته با او صحبت می کردم. به دنبال یک نرم افزار CRM برای مدیریت ارتباط با مشتریان خود می گشت. این دوست من علاقه بسیار زیادی داشت که از نرم افزارهای CRM خارجی برای استارت آپ خود استفاده کند اما اطلاعات زیادی در مورد قیمت این دسته از نرم افزارها و امکانات آن ها در دست نداشت.

طی چند ماه گذشته ۲ مقاله با عنوان های مقایسه قیمت ۵ نرم افزار CRM محبوب جهان و مقایسه قیمت ۲۰ نرم افزار CRM برتر جهان نوشتم. در ذهن خود اینگونه احساس می کردم که همین ۲ مقاله به اندازه کافی بینشی روشن در مورد نسخه های خارجی نرم افزار CRM به افراد خواهد داد. اما همین مکالمه نیم ساعته من و دوستم باعث شد تا مجددا به موضوع قیمت نرم افزار CRM در کشورهای خارجی بپردازم.


بیشتر بخوانید: یک نرم افزار CRM چه ویژگی هایی دارد؟


کسب و کارهایی که علاقه مند به استفاده از سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) برای مدیریت فروش، پشتیبانی مشتری، پشتیبانی فنی و یا تلاش های بازاریابی o,n هستند، اغلب عموما نگرانی هزینه را دارند. از آنجا که نرم افزار CRM می تواند به طور چشمگیری از یک ارائه دهنده به دیگری متفاوت باشد، مهم است قبل از انتخاب هر دو گزینه، ویژگی ها و هزینه نرم افزارها را مقایسه کنید.

برخی از شرکت ها ممکن است وسوسه شوند که از نسخه های رایگان CRM موجود در بازار استفاده کنند. قبل از انتخاب چنین نرم افزارهایی، باید توجه داشت که این نسخه های رایگان، اغلب تمامی امکانات نرم افزارهای crm که در ازای آن ها پول پرداخت می کنید را ارائه نمی دهند.

قبل از شروع خرید، لیستی از ویژگی های مورد نظر خود را انتخاب کنید و و با توجه به هزینه ای که می خواهید بکنید، نرم افزاری را انتخاب کنید که ویژگی های مورد نظر شما را تامین می کند.

در ادامه شما را با برخی از شناخته شده ترین نرم افزارهای CRM و قیمت های آن ها آشنا می کنم


توجه داشته باشید که تبدیل قیمت های ارائه شده در زیر به تومان با در نظر گرفتن قیمت هر پوند برابر با ۶۸۰۰ تومان انجام شده است.


Zoho

CRM یکی از اپلیکیشن های کاربردی و تجاری شرکت Zoho بوده و می توان گفت یکی از بهترین نرم افزارها در این صنعت است. نسخه رایگان آن، امکان دسترسی را حداکثر به ده کاربر فراهم می کند. همچنین ویژگی های اساسی مانند رهبری و مدیریت تماس، فرصت ها و لیست های وظیفه را در اختیار شما قرار می دهد.

برنامه پرداخت کمترین هزینه از ۷.۷۵ پوند (معادل با ۵۳ هزار تومان) به ازای هر کاربر در هر ماه آغاز می شود و پیش بینی فروش را اضافه می کند. محبوب ترین نسخه نرم افزار Zoho مربوط به نسخه “حرفه ای” این نرم افزار است که ویژگی های پشتیبانی از مشتری و مدیریت موجودی به آن اضافه شده است. این گزینه با قیمت ۱۲۹۰ پوند برای هر کاربر در هر ماه (معادل با ۸ میلیون و ۷۷۲ هزار تومان) آغاز می شود.


بیشتر بخوانید: آینده نرم افزار CRM


Sugar

این نرم افزار، متخصص در نرم افزار CRM با قابلیت سفارشی سازی است که هر شرکت را قادر می سازد آن را با توجه به نیازهای خاص خود طراحی کند. دو برنامه جداگانه وجود دارد که یکی از آنها سالانه محاسبه می شود و نیاز به حداقل ۱۰ کاربر و همچنین یک قرارداد دارد.

طرح سالانه از ۳۰۹۰ پوند در سال (معادل با ۲۱ میلیون تومان) شروع می شود. کسب و کار ها نیز می توانند برای هر کاربر در هر ماه ۲۵.۷۵ پوند (معادل با ۱۷۵ هزار تومان)  پرداخت کنند.

نسخه گران قیمت تر برای سازمان هایی هستند که نیاز به پیش بینی خطوط درآمد و پورتال های سرویس خودکار مشتری دارند. این نسخه در هر ماه از ۵۰۲۰ پوند به صورت سالانه (معادل با ۳۴ میلیون و ۱۳۴ هزار تومان) به همراه ۴۱.۸۵ پوند برای هر کاربر (معدل با ۲۸۴ هزار تومان) قیمت دارد.

Microsoft dynamic

مایکروسافت دینامیک، حاصلل تلاش مایکروسافت، برای جذب صنعت در برنامه های اتوماسیون کسب و کار، ارائه فروش، سرویس میزبانی و خدمات همکاری اجتماعی برای مشترکین است.

بهترین معامله برای کسب و کار، بسته نرم افزاری فروش است که شامل مجموعه ای کامل از محصولات CRM، و همچنین اشتراک ماهانه برای هر کاربر برای office 365 و Power BI است که راه حل کسب و کار مایکروسافت است.

این طرح هزینه ۴۱.۸۵ پوند برای هر کاربر در هر ماه (معادل با ۲۸۴ هزار تومان) دارد، که همان قیمتی است که کسب و کارها برای مجموعه های حرفه ای مایکروسافت پرداخت می کنند که office 365 را شامل نمی شود. (قیمت نسخه های مختلف نرم افزار ارتباط با مشتری مایکروسافت را می توانید در اینجا مشاهده کنید)


بیشتر بخوانید: بهترین نرم افزار crm ایرانی


Salesforce

Salesforce یکی از شناخته شده ترین محصولات CRM در بازار امروز بوده که محبوبیت فراوانی را در بین کسب و کارهایی که به فروش متکی هستند، برای خود به ارمغان آورده است.

با توجه به برنامه ها، افزودنی ها و ماژول ها، قیمت گذاری از هر نسخه به نسخه دیگر برای این نرم افزار، به طور قابل توجهی متفاوت است، اما برنامه های مدیریت ارتباط با مشتری در شکل پایه یا اولیه آن، تنها از ۳.۲۲ پوند در هر ماه (معادل با ۲۲ ازار تومان) شروع می شوند.

برای اضافه کردن فروش و بازاریابی پایه برای پنج کاربر یا کمتر، می توانید برنامه گروهی را که هزینه هر کاربر ۱۶. ۱۰ در ماه (معادل با ۷۰ هزار تومان)، انتخاب کنید.

برای حذف محدودیت های کاربر و شروع به اضافه کردن قابلیت های گسترده تر، شما نیاز به یکی از برنامه های سطح بالا Salesforce، که در هر ماه از ۴۱.۸۵ پوند برای هر کاربر (معادل با ۲۸۵ هزار تومان) شروع می شود، دارید. (قیمت نسخه های مختلف نرم افزار ارتباط با مشتری Salesforce را می توانید در اینجا مشاهده کنید)

Vtiger

Vtiger به عنوان یک پلت فرم CRM منبع باز (یا open source) بوده که ترکیبی از نرم افزار CRM با open source و مبتنی بر فضای ابری (cloud) تبدیل شده است.

مشتریان می توانند نسخه های فروش یا پشتیبانی نرم افزار را انتخاب می کنند که قیمت پایه برنامه از ۶.۴۵ در هر ماه (معادل با ۴۴ هزار تومان) شروع می شود. این نسخه شامل بسیاری از ویژگی های اساسی Vtiger، از جمله مخاطبین، سازمان ها، اسناد و تقویم ها است.

یک نسخه حرفه ای با قیمت ۱۲.۹۰ پوند در هر ماه (معادل با ۸۸ هزار تومان) نیز وجود دارد. این نسخه علاوه بر یکپارچگی با توییتر، پیش بینی فروش، ماژول های سفارشی و موارد دیگر را شامل می شود.

Capsule

Capsule یکی از سیستم های رایگان CRM در دسترس برای کسب و کار ها است، اما این شرکت هم چنین نسخه هزینه دار را ارائه می دهد.

نسخه رایگان اجازه می دهد تا حداکثر دو کاربر، ۱۰MB ذخیره سازی، و از تعداد ۲۵۰ مخاطب استفاده شود. برای افزایش این ظرفیت، کسب و کار می تواند برای نسخه حرفه ای ثبت نام، که هزینه ۷.۷۵ پوند در هر ماه برای هر کاربر (معادل با ۵۳ هزار تومان) را دارد. با نسخه حرفه ای، کاربران حافظه ۲ گیگابایت و حداکثر ۵۰۰۰۰ مخاطب را دریافت می کنند.

Sage

Sage هر دو نرم افزار CRM و برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) را با قابلیت ادغام ویژگی ها برای یک تجربه ساده تر، ارائه می دهد.

دو نسخه مختلف از این برنامه برای خرید وجود دارد. اولین نسخه برنامه پایه ای بوده که هزینه آن ۲۹ پوند برای هر کاربر در هر ماه (معادل با ۱۹۷ هزار تومان) است. این برنامه برای ۳۰ روز رایگان خواهد بود و شامل مدیریت پشتیبانی مشتری، و همچنین گردش کار و مدیریت عملیات داخلی است. برای ویژگی های پیشرفته تر، کسب و کار باید نسخه ای از ویژگی های خاص خود را که می خواهد به نیازهای خود اضافه کند،درخواست کند.

انتخاب یک CRM همیشه آسان نیست، اما با نگاهی به تمام ویژگی ها و مقایسه قیمت ها، مالک کسب و کار می تواند تصمیم گیری کاملا آگاهانه انجام دهد. بسیاری از ارائه دهندگان CRM مایل به ارائه یک نسخه آزمایشی شخصی به مشتریان علاقه مند و همچنین ارائه نسخه آزمایشی ۳۰ روزه رایگان هستند تا مشتریان آن ها را امتحان کنند.


پیشنهاد نویسنده: راهنمای خرید CRM


1 نظر
  1. پیمان می گوید

    ویتایگر فقط بصورت کلود ارائه نمیشه. الان شرکت های ایرانی مثل پارس ویتایگر دارند این نرم افزار رو تو ایران توسعه میدند.
    به نظرم ویتایگر نرم افزار خوبیه و نیازهای من رو رفع می کنه.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.