مقایسه قیمت ۲۰ نرم افزار CRM برتر جهان

0

تمام کسانی که در آمریکا مشغول به کار هستند، شانس نسبتا خوبی برای پیدا کردن یک شغل در زمینه فروش برخوردار هستن، چرا که در حدود ۱۳% از کل شغل های تمام وقت در آمریکا در حوزه فروش می باشد. دقیقا این مطلب به این معنی می باشد که بیش از ۱۸ میلیون نفر زندگی خود را از طریق برقراری تماس با سایر افراد می گذراند، یا برایشان ایمیل ارسال می کنند و یا از طریق گفتگو و چت در رسانه های اجتماعی با سایرین در تماس بوده و می خواهند معامله ای را برای فروش قطعی نماید.

احتمالا بعد از خواندن پاراگراف بالا، اولین موضوعی که به ذهن شما خطور خواهد کرد این است که: “این مقاله تنها یک مقاله ترجمه شده از روی مقالات خارجی در زمینه نرم افزار CRM ابری است، و به اصطلاح نویسنده (یا همان مترجم) کوچکترین توجهی به این نکته نداشته که ما اینجا و در ایران زندگی می کنیم.” تا اینجای کار شاید حق با شما باشد. اما بگذارید یک قدم به عقب تر بازگردیم.


بیشتر بخوانید: مقایسه قیمت ۵ نرم افزار CRM محبوب جهان


بی شک همه ما می داریم که کسب و کار های ایرانی به عنوان یک کشور جهان سوم، خواسته یا ناخواسته دنباله رو کشورهای توسعه یافته هستند. مباحث مرتبط با بازاریابی، فروش، مدیریت ارتباط با مشتری نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

ایران نیز بالغ بر ۵۰۰ هزار کسب و کار کوچک دارد. کسب و کارهایی که تمامی آن ها بایستی محصولات و خدمات خود را به مشتریان عرضه کنند. این امری ضروری و مهم است که تیم فروش شما از افرادی متبحر و کاردان در این حوزه برای فروش کالا و خدمات شما تشکیل شده باشد. در اینجاست که نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان می تواند در این رقابت به شما کمک کند تا یک گام از سایر رقبای خود پیشی بگیرید.

زمانی که تیم های فروش دیگر در حال خوردن چای، نت برداری می کنند و خودکار خود را در حین انجام مکالمه با مشتری در دست دارند، سرمایه گذاری بر روی نرم افزار CRM به تیم شما اجازه خواهد داد تا با سرعت بیشتری به تمام اطلاعات تاریخی سرنخ ها و مشتریان خود دست یابند. اکثر نرم افزارهای CRM این قابلیت را دارند تا  یادآوری های مهم درباره برنامه فروش و یا فرصت ها را برای شما ارسال می کنند. در حالی که خوردن یک لیوان چای با آن شرایط، نمی تواند این کار را برای شما انجام دهد.

نه تنها نرم افزار CRM به تیم فروش شما کمک می کند تا آموزش دیده تر شده و تبدیل به فروشندگان بهتر و تاثیرگذارتری نیز گردند، بلکه در مشتریان شما حس رضایت را ایجاد کیده که این امر منجر به وفاداری بیشتر به شرکت، محصول و یا خدمات شما می گردد. این یعنی تکرار خرید آن ها از شما. در مطالعات اخیر، ۴۷ % از شرکت هایی که از نرم افزار CRM استفاده می کنند، بیان کرده اند که رضایت و تکرار خرید مشتریان تاثیر مثبت و به سزایی در فرایند فروش آن ها داشته است. این در حالی است که بیش از ۴۵% از این شرکت ها معتقد هستند استفاده از نرم افزار CRM تاثیر مثبت و مستقیمی در درآمد حاصل از فروش داشته است.

در این مقاله و مقالات بعد، تصمیم داریم به معرفی برخی از پرطرفدارترین نرم افزار CRM در جهان به همراه قیمت های آن ها بپردازیم. از طریق علاوه بر اینکه با برخی از کاربردها و مزایای این دسته از نرم افزارها آشنا خواهید شد، نسبت به قیمت های جهانی آن نیز ذهنیت پیدا کرده و آمادگی پذیرش قیمت ها و خرید نرم افزارهای CRM ایرانی را کسب خواهید کرد.


بیشتر بخوانید: آمارهایی باورنکردنی در زمینه مدیریت ارتباط با مشتری


برای تهیه این گزارش، آکادی فروش به ارزیابی برخی از ویژگی های در دسترس این دسته از نرم افزارها، هزینه های استفاده از ابزارهای مختلف نرم افزارها و اینکه کاربران فعال درباره این محصولات به مشتریان خود چه چیزهای را می گویند، پرداخته است.

در ادامه لیست هزینه ماهانه ۲۰ مورد ازمقرون به صرفه ترین نرم افزارهای CRM ارائه شده است بر طبق سناریوهای قیمتی ما و با ارزیابی همه سیستم ها، به این نتیجه رسیده ایم که بیشتر نرم افزار های CRM هزینه ای حدود ۳۷ دلار برای هر استفاده کننده به صورت ماهانه دارد. با مشاهده زوایای مختلف، افزودن هر ویژگی به سیستم خریداری شده، هزینه ای با میانگین ۱۴ دلار می باشد. پس اگر شرکت شما بیش از یک کارمند فروش داشته باشد، در این سناریوی هزینه ای که ما بیان کردیم و یا اینکه به دنبال سیستمی با کاربران بیشتری هستید، می توانید این اعداد را استفاده کنید تا هزینه های خود را تخمین بزنید و پیش بینی کنید.

مقایسه قیمت 20 نرم افزار CRM برتر جهان

یکی از دوستان من در یکی از شرکت های واردات ماشین آلات حفاری معدن مشغول به کار است. چند روز پیش که با او صحبت می کردم، بحثمان به مشتریان و برخی از نارضایتی های آن ها کشیده شود. من به او استفاده از یک نرم افزار CRM را پیشنهاد دادم. به سرعت در مقابل من گارد گرفت و عنوان کرد که قیمت نسخه های ایرانی این نرم افزارها بسیار زیاد است.

شرکت دوست من دارای ۳ فروشنده است که مدیر مجموعه،  و حدود ۱۵۰ مشتری در پایگاه داده خود داشت. آن ها می خواستند سیستم را برای حداقل ۲ سال استفاده کنند و بسیاری از ویژگی هایی که در لیست بالا بیان شد را نیز دارا باشد؛ ویژگی هایی شامل بسیاری از آموزش ها و پشتیبانی ها از جمله ویدئو، ایمیل، میز کمک، FAQ ، دانش و اطلاعات پایه ای، دموس، مقالات، مدارک آموزشی و … .


بیشتر بخوانید: بهترین نرم افزار crm ایرانی


استاندارد، ویژگی های مورد انتظار بر حسب سناریو قیمتی که شامل موارد زیر می شود بیان گردیده است.

۱. مدیریت تماس

۲. پیگیری تعامل

۳. سیستم یاد آوری/ تقویم

۴. مدیریت وظایف

۵. دیدن قیف فروش

۶. دسترسی های موبایلی

۷. یکپارچگی ایمیلی ( جی میل، اوت لوک، و … )

۸. یکپارچگی شبکه های اجتماعی

۹. یکپارچگی اتوماسیون بازاریابی

۱۰. مذاکره و مدیریت پیشنهادات

۱۱. حافظه ی مستندات

۱۲. گزارش های عرف

با یک حساب و کتاب ساده می توان گفت به طور میانگین هزینه ای که دوست من برای یک نرم افزار CRM خارجی بایستی پرداخت کند، حدود ۸۰ است، ینی بیش از ۳۲۰ هزار تومان در ماه. این در حالی است که درخواست استفاده از هیچ یک از امکانات ویژه نرم افزار را نداشته باشد، زیرا هر یک از آن ها هزینه جدا گانه مخصوص به خود را دارند.

اکنون نگاهی به کشور خودمان بکنیم. خرید یک نرم افزار CRM ایرانی متناسب با این تعداد کاربر و امکانات، در بهترین حالت بیشتر از ۲۰۰ هزار تومان قیمت خواهد داشت.

نکته آخر:

از آن جایی که کارآمدی و قیمت دو فاکتور بسیار مهم در تصمیم گیری برای خرید هر محصولی است، شاید گاهی بد نباشد تا با قیمت های محصوالات مشابه خارجی نیز آشنایی پیدا کرده و از این طریق بیشتر و البته راحت تر بتوانیم هزینه های مربوط به محصولات ایرانی روبرو شویم. محصولاتی که گاها حتی هزینه کمتری نیز نسبت به نسخه مشابه خارجی خود دارند.


بیشتر بخوانید: راهنمای خرید CRM


 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.