۶ گام برای یافتن و ثبت نام دامین ایده آل برای کسب و کار خود

0

هنگامی که کسب و کاری را آغاز می کنید، یکی از اساسی ترین بخش هاو فرایند های انجام کار، جستجوی نام دامین می باشد. هر ممکن است با خود بگویید برخی از کسب و کارها به وبسایت نیاز ندارند، با این حال به جرات می توان گفت بیشتر کسب و کار ها از داشتن وب سایت سود می برند. به علاوه، حتی اگر قصد استفاده از دامین خود را ندارید، ثبت نام آن گامی محکم و مهمی برای حفظ برند شما می باشد.

اگر شما در فکر ثبت نام دامین هستید، و یا در مورد انتخاب یکی از آن ها می خواهید تصمیم گیری کنید، این مراحل را برای یافتن و ثبت نام دامین مناسب برای کسب و کار خود دنبال کنید.


بیشتر بخوانید: ۵ گام مهم در انتخاب یک نام عالی برای کسب و کارهای کوچک


مرحله ۱: از ابتدای فرایند کسب و کار شروع کنید.

بهترین زمان برای انتخاب یک نام دامین مناسب، زمانی است که در حال پیدا کردن نام کسب و کار خود هستید.

اگر کسب و کار شمابه گونه ای است که بخش زیادی از فروش و جذب مشتری از طریق اینترنت انجام می گردد، ممکن است نام کسب و کار و برند شما تحت تاثیر نام دامین انتخابی قرار داشته باشد. از این رو، انتخاب یک نام دامین مناسب، از همان ابتدای کار، می تواند به شما در جهت خلق یک برند قدرتمند و موثر کمک کرده و حامی برند شما باشد..

مرحله ۲: این چک لیست نام دامین را به یاد داشته باشید.

چند قاعده کلی و عمومی برای انتخاب نام دامین مناسب وجود دارد. در صورتی که می خواهد نام دامنه سایت شما، حامی برند شما بوده و به فرایند برنسازی کمک کند، حتما این موارد را لحاظ نمایید:

۱- کوتاه باشد.

۲- تلفظ آن راحت و آسان باشد.

۳- خاص و قابل یاد آوری باشد.

۴- سئو دوستانه داشته باشد.

۵- با محتوایی که برای وبسایت خودآماده کرده اید مرتبط باشد.

در اکثر موارد ممکن است قادر به یافتن نام دامینی که دارای همه این ملاک ها را دارا باشد نیستید. با این حال حتما از لیست بالا استفاده کنید. یکی از بهترین روش ها برای یافتن نام مناسب که ویژگی های فوق را داشته باشند، استفاده از شیوه طوفان فکری است.

مرحله ۳: از ابزار های نام دامین استفاده کنید.

شما می توانید برای نام های دامین در دسترس، از طریق ثبت نام کنندگان نام دامین شخصی ( شرکت هایی که ثبت نام و مدیریت نام دامین را اداره می کنند ) جستجو کنید، یا می توانید از ابزار های آنلاین جداگانه ای که به شما در یافتن کلمات کلیدی، دامین های محتمل و متنوع، زمانی که در حال چک کردن لیست نام های در دسترس هستید، استفاده کنید. این ابزار ها در طول فرایند انجام کار در زمان شما صرفه جویی خواهند کرد.


بیشتر بخوانید: اگر نام دامین ایده آل شما قبلا ثبت شده باشد، چه کاری باید انجام داد؟


مرحله ۴: با شفافیت آغار کنید، اما ذهنی باز داشته باشید.

از همان ابتدا کار باید در جستجوی نام دامین ایده آل خود تان باشید، حتی اگر به نظر این فرایند طولانی و زمانبر باشد. اگر احساس کردید نام مناسب در دسترس نیست، مطمئن باشید تلاش شما منجر به یافتن و کشف جایگزین های مناسب می شود.

اگر نام دامینی که در ذهن خود دارید در دسترس نیست، از ابزارهای مخلف موجود در اینترنت اجرای یک طوفان فکری تازه و پیدا کردن در جایگزین های محتمل استفاده کنید. سپس، هر یک از نام های دامین محتمل را در مقایسه با چک لیست مرحله ۲ در نظر بگیرید. این بخش از فرایند می تواند زمان زیادی از شما بگیرید، هر یک از نام های داخل لیست را بررسی و از افرادی که در ساده سازی این فرایند به شما می توانند کمک کنند، استفاده کنید.

مرحله ۵: سطوح مختلف دامین ها را در نظر بگیرید.

یک سطح دامین، یا TLD، بخشی از URL است که با نام دامین همراه است. برای مثال com, .net. و org. جز TLD ها هستند. هنگامی که در جستجوی یک نام دامین برای کسب و کار سودمند خود هستید، بهتر است جستجوی خود را با com. آغاز کنید. اگر در یافتن دامین com. که برای کسب و کار شما مناسب باشد موفق نبودید، می توانید از TLD های دیگری مانند ,net, .info, .ir و یا حتی biz. استفاده کنید.

در نظر داشته باشید اصرار زیاد بر داشتن نام دامین com. می تواند موجب انتخاب نام هایی شود که یاد آوری اش را سخت تر کند. یک نکته بسیار مهم که باید به آن توجه داشته باشید این است که وبسایت .com مشابه نام خود را نیز بررسی کنید. در صورتی که وبسایت مورد نظر نیز کسب و کاری مانند شما داشته باشد، رقابت با آن می تواند دشوار باشد.

هنگامی که نام دامین اصلی خود را ثبت کردید، می توانید نام دامین های مشابه خود در سایر TLDها را نیز برای خود ثبت کنید. این کار به حفظ و حمایت هرچه بیشتر برند شما کمک خواهد کرد.

مرحله ۶: سریع ثبت نام کنید.

در صورتی که نام دامینی که مناسب است را یافته اید، مردد نشوید. سریع ثبت نام کنید. حتی اگر به طور کامل و قاطع مطمئن نیستید که این یک نام دامین مناسب کسب و کار شما هست یا نه، بهتر است آن را در حالی که به دنبال ایده های دیگری نیز هستید حفظ کنید. به علاوه، نام های دامین جایگزین که به برند شما مرتبط هستند، می تواند به صورت صفحه فرود پیشنهادات خاص و محصولات خاص در نظر گرفته شوند.


پیشنهاد نویسنده: عرضه محصول به تنهایی اشتباه است، شما باید برند خود را عرضه کنید


 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.