۴ دلیل برای گرفتن چند ‌بک‌لینک از یک وب‌سایت

0

برای بیشتر سئوکارها لینک گرفتن فقط از وب‌سایت‌های منحصر به فرد اهمیت دارد و اینکه از هر وب‌سایتی چند بک‌لینک دریافت کنند جزء اولویت‌های آن‌ها نیست. دو دلیل اصلی که در اینباره می‌توان اشاره کرد این‌است که:

۱- بیشتر بررسی‌های صورت گرفته، ارتباط زیادی بین ترافیک ارگانیک و تعداد بک‌لینک از وب‌سایت‌های منحصر به فرد را  نشان می‌دهد.

4 دلیل برای گرفتن چند ‌بک‌لینک از یک وب‌سایت

۲- برخی نگران این موضوع هستند که داشتن بک‌لینک زیاد از یک وب‌سایت غیر طبیعی باشد.

طبق مطالعه انجام گرفته می‌توان گفت که ۷۹.۲۳% دامنه‌های مراجعه کننده به به یک وب سایت لینک دارند.

4 دلیل برای گرفتن چند ‌بک‌لینک از یک وب‌سایت

اکثر وب سایت‌ها ۲-۵ بار لینک داده‌اند.

 4 دلیل برای گرفتن چند ‌بک‌لینک از یک وب‌سایت

به عبارت دیگر، داشتن چندین لینک از یک وب سایت کاملاً طبیعی است. اما چه دلایل قانع کننده‌ای برای ایجاد چندین لینک از هر دامنه وجود دارد؟

در اینجا چهار مورد از مهم‌ترین آن‌ها ذکر شده است:

  • آتوریتی یا  اقتدار دامنه (authority) صفحات خود را افزایش می‌دهد.
  • لینک‌ها را از صفحات بیشتری ارجاع دهید.
  • بازدیدکننده بیشتری به صفحه وارد کنید.(ترافیک ارگانیک را بالا ببرید)
  • لینک‌سازی کنید.

۱- آتوریتی یا  اقتدار دامنه (authority) صفحات خود را افزایش دهید.

هر صفحه وب دارای مقدار مشخصی آتوریتی به نام PageRank) PR) است. که از طریق میزان لینک داخلی و خارجی به صفحات دیگر محاسبه می‌شود.

4 دلیل برای گرفتن چند ‌بک‌لینک از یک وب‌سایت

PageRank پایه و اساس الگوریتم رتبه‌بندی گوگل است. از آنجا که رتبه صفحات از صفحه‌ای به صفحه دیگر ارتیاط دارد، دریافت لینک از چندین صفحه در یک وب سایت آتوریتی آن ‌را افزایش می‌دهد.

4 دلیل برای گرفتن چند ‌بک‌لینک از یک وب‌سایت

۲- لینک‌ها را به صفحات بیشتری ارجاع دهید. 

گرافی که قبل‌تر به اشتراک گذاشتیم را به خاطر می‌آورید؟

4 دلیل برای گرفتن چند ‌بک‌لینک از یک وب‌سایت

این ارتباط بین ترافیک ارگانیک و تعداد دامنه‌های ارجاع دهنده در صفحات را نشان می‌دهد. پس برای دریافت هرچه بیشتر ترافیک ارگانیک باید برایجاد لینک به صفحه‌هایی که قصد دارید در گوگل رتبه‌بندی کنید تمرکز بیشتری بگذارید.

اما نکته اصلی اینجاست، افراد همیشه به صفحاتی که می‌خواهید رتبه بندی کنید لینک نمی‌دهند.

به عنوان مثال،‌ مطالعات بر اساس داده بهترین صفحات برای لینک دادن هستند.اما به ندرت ترافیک‌های ارگانیک را هدایت می‌کنند. برای رفع این مشکل از طریق لینک‌سازی داخلی،‌آتوریتی آن‌ صفحات را نیز می‌توان بالا برد.

۳- بازدید کننده بیشتری دریافت کنید. 

لینک‌دهی از صفحات پربازدید می‌تواند ترافیک ارجاع به وب سایت شما را بیشتر کند. این نه تنها باعث افزایش نرخ تبدیل می‌شود بلکه بر ‌سئو سایت شما و  کسب‌وکار تأثیر مثبت می‌گذارد.

4 دلیل برای گرفتن چند ‌بک‌لینک از یک وب‌سایت

با توجه به عکس بالا مشاهده می‌کنیم که،‌در ۳۶ ماه پس از انتشار محتوا، بیش از ۱۲۰۰ بک‌لینک به آن داده شده است. با این حال، این صفحه تقریباً هیچ بازدید ارگانیکی ندارد. این بدان معنی است که لینک‌ها از طریق صفحات دیگر که ترافیک بالاتری دارند داده شده‌اند.

اگر از Google Analytics برای آنالیز سایت خود استفاده می‌کنید، می‌توانید سایت‌هایی که بیشترین بازید را برای شما به وجود آورده‌اند را ببنید. کافیست به قسمت Acquisition> All Traffic> Referral بروید، سپس جدول را بر اساس نرخ تبدیل یا کاربران مرتب کنید.

4 دلیل برای گرفتن چند ‌بک‌لینک از یک وب‌سایت

سپس می‌توانید بهترین لینک‌های ارجاع داده شده را در گزارش Top Pages بررسی نمائید. این بخش میزان بازدید ارگانیک را نشان می‌دهد.

4 دلیل برای گرفتن چند ‌بک‌لینک از یک وب‌سایت

۴- لینک‌سازی کنید.

لینک‌سازی با  افرادی که قبلاً با شما ارتباط برقرار کرده‌اند معمولاً آسان‌تر است. اما چگونه این کار را انجام دهیم؟

 به عنوان مثال به گزارش بک لینک‌ها در Ahrefs ’Site Explorer بروید، گزینه گروه بندی” یک پیوند در هر دامنه “را تنظیم کنید و فیلتر” dofollow “را اعمال کنید. از آنجا ، ستون ” لینک‌ها” مشاهده کنید. درآن وب سایت‌هایی را مشاهده می‌کنید که قبلاً چندین بار به شما لینک داده‌اند.

4 دلیل برای گرفتن چند ‌بک‌لینک از یک وب‌سایت

بررسی این موارد نشان می‌دهد که کدام سایت‌ها به موضوعات و محتوای منتشر شده شما علاقمند هستند. بنابراین اگر مطلبی را منتشر کنید ممکن است از آن استفاده کننده و به وب‌سایت شما لینک دهند. در اینصورت همیشه فرصتی برای لینک‌دهی از آن‌ها به سایت خود را داریم. در غیر اینصورت می‌توانید کلمات کلیدی محتوای سایت خود را جستجو کنید و سایت‌هایی که محتوایی نزدیک به موضوعات شما را دارند پیدا کنید و با آن‌ها ارتباط بگیرید.

4 دلیل برای گرفتن چند ‌بک‌لینک از یک وب‌سایت

بخاطر داشته باشید که بهترین راه ارتباط  و بهبود لینک‌سازی ارسال ایمیل است. زیرا به احتمال زیاد ایمیل افرادی که در بانک اطلاعاتی شما هستند به موضوعات و محتواهای منتشر شده شما علاقمند هستند از این رو احتمال استفاده از محتوای شما و لینک‌دادن به آن بیشتر است.

کلام پایانی

قطعا  شما هیچ فرصتی را برای نمایش داده شدن صفحات خود و یک‌لینک گرفتن از  صفحاتی که تعداد زیادی بازدیدکننده دارد را از دست نخواهید داد. رپورتاژآگهی یک نمونه فوق‌العاده برای دسترسی به این بک لینک‌هاست. زیرا محتوای شما نه به عنوان یه محتوای تبلیغاتی بلکه بیشتر آموزشی در سایت‌های معتبر و پربازدید قرار می‌گیرد و باعث  افزایش اعتباری و افزایش آتوریتی وب‌سایت شما می‌شود.

منبع: https://bit.ly/3b8Brgt

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.