۷ درس برای کارآفرینان جوان

1

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که کارتان را رها کنید و به دنبال رویاهایتان بروید؟ این روزها دغدغه بسیاری از کارآفرینان جوان این است که چطور شغل رویایی خود را بدست بیاورند. بررسی جوانب مثبت و منفی این کار، به نظر مشکلات زیادی را به همراه دارد، به خصوص وقتی هیچ ضمانتی برای آینده نداشته باشید.

برای شروع کار مطمئن باشید که زمان درستی را انتخاب کرده اید و حداقل ۸۰ درصد به نتیجه کاری که می خواهید انجام دهید اطمینان داشته باشید.

چرا ۸۰ درصد؟

زیرا شما باید برای شروع کار به خودباوری رسیده باشید.

چرا ۱۰۰ درصد نه؟

زیرا این تفکر، عملگرا نبوده و کاملا غیرواقعی ست. اگر شما ۱۰۰ درصد به نتیجه کاری که می خواهید انجام دهید اطمینان داشته باشید، با اولین شکست، دلسرد می شوید و از ادامه راه دست می کشید. یک کارآفرین همیشه باید برای شکست و خطرات احتمالی آن آماده باشد.

خودتان را برای بدترین اتفاقات آماده کنید تا بهترین ها به سراغتان بیایند!


بیشتر بخوانید: ۶ کارآفرین که در اواخر زندگی، کسب و کار موفق خود را آغاز کردند.


برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق همیشه این ۷ مورد را به خاطر داشته باشید:

۱. برنامه ریزی کنید: «زمان» برای یک کارآفرین جوان بسیار با ارزش است. پس سعی کنید برای کارهایتان برنامه ریزی داشته باشید.

۲. رابطه برقرار کنید: با افرادی که می توانند به شما کمک کنند رابطه برقرار کنید و در حفظ این روابط بکوشید. اگر شما در این مرحله موفق عمل کنید، دیگر نیازی به فروشنده ندارید. چرا که به راحتی می توانید در خلال روابط خود محصول تان را ارائه کنید.

۳. سوال بپرسید: به خاطر داشته باشید که اطلاعات افراد را هرگز از طریق اظهاراتشان دریافت نکنید بلکه این اطلاعات را با ارزیابی سوالاتی که از آنها می پرسید، بدست بیاورید.

۴. در رویاهایتان غرق نشوید: یادتان باشد چیزهایی که در رویا می بینید نمی توانند به سرعت به واقعیت تبدیل شوند.

۵. کارتان را دوست داشته باشید: آیا فکر می کنید اگر به پول علاقه ای نداشته باشید، می توانید در کسب درآمد موفق باشید؟ اگر کاری که انجام می دهید را با علاقه پیگیری نکنید خیلی زود خسته می شوید و مدام استرس خواهید داشت.

۶. خودتان را برای مشکلات آماده کنید: قوی بمانید و به کارتان ایمان داشته باشید. مطمئن باشید در هرکاری لحظاتی وجود دارد که شما احساس شکست خواهید داشت.

۷. با عزیزانتان وقت بگذرانید: لزومی ندارد ۲۴ ساعت روز و هفت روز هفته را صرف کار کنید. شما نیاز دارید که گاهی اوقات وقتتان را به عزیزان خود اختصاص دهید.

1 نظر
  1. مرتضی واحد می گوید

    سلام
    مرسی
    خوب بود

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.