۶ کارآفرین که در اواخر زندگی، کسب و کار موفق خود را آغاز کردند.

0

بر اساس راه کارها و روش هایی که امروزه استارت آپ ها در زمینه کسب و کار موفق در رسانه ها پوشش می دهند، بی دلیل نیست که فکر کنیم هر کارآفرین در نوجوانی، کسب و کار خود را آغاز کرده است. داستان ها از میلیونرهای جوان و نوجوانان کارآفرین فراوان است، اما این تنها بخشی از تصویر است. اکنون بسیاری از کارآفرینان خارج از این محدوده سنی قرار دارند که در زندگی خود “ایده های بزرگ” را در اواخر عمر خود پیدا کرده اند، شرکت هایی هستند که در بعضی از موارد بعد از گذشت سالیان سال ایده ی خود را ساخته اند.


بیشتر بخوانید: هیچ سنی برای شروع کسب و کار دیر نیست.


در این مقاله شش کارآفرین که در اواخر زندگی خود شروع به کار کردند و ثابت می کنند که موفقیت در هر سنی ممکن است.

۱. لئو گودوین

GEICO، یا شرکت بیمه کارکنان دولتی، در حال حاضر یک نام تجاری بیمه اتومبیل شناخته شده با علامت های تبلیغاتی مشهور است. اما قبل از Gecko، Caveman یا ماکسول، GEICO ایده لئو گودوین بود. گودوین به عنوان یک حسابدار در سن آنتونیو، تگزاس، در دهه ۱۹۳۰ متوجه شد که بیمه نیاز به تغییرات اساسی دار: چرا شرکت ها فقط به طور مستقیم با مشتریان ارتباط برقرار نمی کردند، این باعث صرفه جویی در تمام پولی که به طور معمول به کارگزاران داده می شد می گردید؟

6 کارآفرین که در اواخر زندگی، کسب و کار موفق خود را آغاز کردند.

در سال ۱۹۳۶، در سن ۵۰ سالگی، لئو شرکت GEICO را در واشنگتن دی سی تاسیس کرد. در هنگام خروج از شرکت که با اکثر بازرگانان روز همکاری می کردند، او با همسرش لیلیان در اداره این شرکت کار می کرد. در پایان سال، او ۱۲ نفر کارمند و ۳۷۰۰ نیرو در قسمت سیاست شرکت داشت. امروزه GEICO بیش از ۲۷۰۰۰ کارمند و بیش از ۱۴ میلیون بیمه گر دارد.

۲. دیوید ساندرز

سرهنگ سندرز به عنوان ایده فردی یک تاجر موفق بود کسب و کارش را آغاز نکرد. او در سن کودکی پدرش را از دست داد، به شدت به پدربزرگش وابسته بود و از شغل های مختلف اخراج شده بود و حتی شغلش را به عنوان یک وکیل نیز از دست داد. با این حال، او مصمم بود و هرگز انگیزه ی خود را از دست نداد، و این ویژگی به موفقیت او منجر شد.

6 کارآفرین که در اواخر زندگی، کسب و کار موفق خود را آغاز کردند.

در حالی که در ایستگاه خدمت در کوربین کی کار می کند، سندرز محبوبیت محلی خود را برای دستور غذای خوشمزه خود به دست آورد. پس از آن که ایستگاه کوربین توسط یک آتش سوزی تخریب شد، سندرز این مکان را به عنوان یک متل و رستوران ۱۴۰ طبقه بازسازی کرد. در سال ۱۹۵۲، در سن ۶۲ سالگی، سندرز برای اولین بار “مرغ سرخ شده کنتاکی” خود را در اختیار مشتریان قرار داد. امروزه KFC دارای ۱۸،۸۰۰ فروشگاه در ۱۱۸ کشور و مناطق مختلف است.

۳. رابرت نویتس

اینتل رابرت نویس پس از اخذ مدرک دکترای خود در فیزیک از MIT کار خود را به عنوان مهندس تحقیقات آغاز کرد و در نهایت در Beckman Instruments به پایان رساند. در سال ۱۹۵۷ او و هفت نفر دیگر بکمن را ترک کردند و شرکت Fairchild را تاسیس کردند. در حالی که او از برخی موفقیت هایش در آن جا لذت می برد و راضی بود، اما در نهایت به همراه گوردون مور آن جا را ترک کرد. پس از آن، آن ها با هم اینتل را هنگامی که نویتس ۴۱ ساله بود، تاسیس کردند.

6 کارآفرین که در اواخر زندگی، کسب و کار موفق خود را آغاز کردند.

Noyce چشم انداز شرکت را در نظر گرفت و کارکنان را مانند خانواده تحت پوشش قرار داد. او مزایای فراوانی را که اغلب مدیران اجرایی دریافت می کردند، کاهش داد و شرکت را ساختار و سلسله مراتب کمتر و آرام تر نگه داشت. در حالی که در اینتل، او اختراع میکروپراسسور را بر عهده داشت، نوآوری ای که تکنولوژی کامپیوتر را تغییر داد و پایه و اساس دستگاه هایی شد که ما امروزه از آن ها استفاده می کنیم.

۴. رید هوفمن

مسلما یک شرکت مانند LinkedIn، یک شبکه اجتماعی بزرگ، توسط یک نوجوان تاسیس شده، درست است؟ اصلا این طور نیست ! رید هافمن پس از فارغ التحصیلی از استنفورد چه کار کرد. او تصمیم به کار گرفت، اما برای انجام این کار به طور استراتژیک، برنامه ریزی کرد در مورد آنچه که او قبل از تاسیس شرکت خود به آن نیاز دارد.

6 کارآفرین که در اواخر زندگی، کسب و کار موفق خود را آغاز کردند.

هنگامی که او برای اولین بار کار خودش را آغاز کرد، وی یک شبکه شبکه اجتماعی Socialnet را تاسیس کرد، که معتقد بود که داشتن یک الگوریتم تطبیق عالی، موفقیتش را تضمین می کند. او سعی کرد سایت جدید خود را از طریق مجلات و روزنامه ها تبلیغ کند، اما هیچ وقت این سایت شناخته نشد. در نهایت، او این کار را ترک کرد و به PayPal پیوست. دقیقا قبل از ترک موقعیت شغلی خود در این شرکت در سال ۲۰۰۲ برای تاسیس مشترک LinkedIn. هافمن ۳۵ ساله بود که این شرکت را بنیان گذاشت و در سن ۴۳ این شرکت جهانی شد.

۵. دنیل فلاور

اگر فکر می کنید که بستنی طعم گوجه فرنگی به معده تان نمی سازد، شما تنها نیستید. Wally Blume کارمند ۲۰ ساله موفقی بود، اما می دانست که باید تصمیم بگیرد که رئیسش را متقاعد کند تا او از این ایده استفاده کند. در سال ۱۹۹۵، او در اواسط دهه ۵۰ سالگیش، شرکت بستنی Denali Flavors را خودش تاسیس کرد، جایی که او طعم معروف «Moose Tracks » را ساخت.

6 کارآفرین که در اواخر زندگی، کسب و کار موفق خود را آغاز کردند.

امروزه این درمان روزانه به تنهایی از طریق موافقتنامه های صدور مجوز به ۸۰ میلیون دلار می رسد. در حال حاضر Denali دارای بیش از ۴۰ طعم دهنده است و Blume هم چنان در سن ۷۰ سالگی قوی به کار خود ادامه می دهد.

۶. کارول گاردنر

هنگامی که شما ۵۲ ساله باشید، و به تازگی طلاق گرفته باشید، شکست خورده و افسرده شده اید، فکر می کنید که آخرین چیزی که در ذهن شماست، تاسیس یک شرکت است.

کارول گاردنر پس از گرفتن یک سگ به توصیه پزشک خود، یک کارت دعوت کریسمس محلی را با یک عکس از سگ و یک شیرینی خنده دار برنده شد. این برنده شدن الهام بخش گاردنر برای شروع یک شرکت کارت تبریک شد که او به نام سگ خود، Zelda نام گذاری اش کرد. در سال ۲۰۱۰، Zelda Wisdom ارزش تقریبی ۵۰ میلیون دلار داشت که نشان می دهد که واقعا هیچ وقت نمی دانید که ایده عالی شما کی به سراغتان می آید و ممکن می شود.

6 کارآفرین که در اواخر زندگی، کسب و کار موفق خود را آغاز کردند.

اجرا و آغاز یک کسب و کار نو آسان نیست، کار سخت و نظم و انضباط برای رسیدن به موفقیت لازم دارد و بسیار هم طول می کشد. به عنوان یک نتیجه، باید به این نکته حیرت برانگیز توجه کرد که در بسیاری از موارد، این بزرگتر و عاقلانه تر است که در مسیر حرکت خود بهتر باشیم. بنابراین محدودیتی برای خود ایجاد نکنید، مهم نیست که چه سنی دارید. موفقیت هر کسی می تواند در هر زمانی باشد، ولو در پیری.


پیشنهاد نویسنده: ۱۰ گام اساسی جهت راه اندازی یک استارت آپ


 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.