واااای! این اون نیست! نگاهی به کمپین جدید تبلیغاتی “تپ سی”

3

واااای! این اون نیست!

خیلی از تبلیغاتچی ها دوست دارند این را از زبان مخاطبان شان بشنوند، آن هم چند ثانیه بعد از مشاهده تبلیغ شان؛ اگر این اتفاق افتاد آنها در جلب توجه مخاطب به تبلیغ موفق بوده اند.

این موفقیتی است که اخیرا نصیب تیم تبلیغاتی تپسی شده است.

وقتی اولین بار سوار بر ماشین در یکی از اتوبان های شهری تهران به بیلبوردی با این نوشته رسیدید، نتوانسته اید به آن نگاه نکنید: سئول تا استانبول ۴ هزار تومان.

کمپین جدید تبلیغاتی "تپ سی"

اما این سئول نه پایتخت کره جنوبی و آن استانبول نه بزرگ ترین شهر ترکیه که هر دو خیابان هایی در تهران هستند: این، اون نیست.


بیشتر بخوانید: نقد و ننظری بر کمپین “زنده باد” تپسی؛ بی پشتوانه ادعا نکنیم


از خراسان تا کردستان، از قزوین تا کرمان، از پاکستان تا ترکمنستان و … عناوین تابلوهای تبلیغی دیگری هستند که تپ سی برای استفاده از تکنیک غافلگیری، از آنها استفاده کرده است.

در انتخاب مسیرها نیز به یک نکته کلیدی توجه هوشمندانه شده است: مسیرهایی نه چندان دور از هم تا “تپ سی” بتواند قیمت پایین و رقابتی خدماتش را به رخ بکشد.

یکی دیگر از قواعد تبلیغات، زنجیره سازی است؛ بدین معنا که واژه های استفاده شده در متن تبلیغات، ما به ازای بیرونی داشته باشند. این اصل در تبلیغات اخیر تپ سی رعایت شده است و اسامی خیابان ها و میدان ها، در عالم واقع نیز وجود خارجی دارند و بدین سان هر شهروندی که به این معابر می رود یا نام شان را می شنود، امکان دارد یاد تپ سی بیفتند.

در مجموع می توان کمپین اخیر تپ سی را جزو تبلیغات به یاد ماندنی تپ سی دانست و البته این که آیا در عمل نیز نتیجه داده و منتهی به افزایش فروش تپ سی هم شده یا خیر، سوالی است که پاسخ اش برای ما مشخص نیست.


بیشتر بخوانید: پروپاگاندا از نوع اسنپ؛ یونیکورن شدیم!


 

3 نظرات
 1. ایمان می گوید

  خیلی مطلب خوبی بود. تشکر میکنم از تیم پر توان اکادمی فروش

 2. مدیر می گوید

  به این وب سایت هم مراجعه کنید
  زیبایی بینی

 3. حمید می گوید

  ماشالا حواست به همه چی هست جناب مدیر هندون هم که زیر بغل خودتون میذارید خخ موفق باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.