آموزش فروش حرفه ای: با آن ها دوست شوید و به آن ها آموزش دهید

1

 

 

افراد در معامله های خود بیش از آن که به دنبال خرید محصول باشند در جستجوی ایجاد رابطه دوستی هستند. احتمالا شما هم ترجیح می دهید به آرایشگاهی بروید که در بدوِ ورودتان با شما خوش و بِش کند و برایتان چای تازه دم بریزد. در این حالت ممکن است هزینه بیشتری پرداخت کنید و حتی اگر جای دورتری از محل سکونت
شما باشد، باز هم آنجا بروید!

سال ها پیش آرایشگاهی می رفتم که صاحب آنجا به بچه های همراهِ مشتریان پفک و شیرینی می داد. یک بار از او در مورد این مساله سوال کردم. به من گفت: « این بچه ها مشتریان آینده ی من هستند و من از امروز طرح دوستی با آن ها می ریزم.»

مشتریان بالقوه شما دوست دارند که حالشان را بپرسید، وقتی با شما تماس می گیرند آن ها را با اسم بشناسید، در مورد کسب و کارشان سوال کنید. این سوالات نشان از اهمیت دادن به مشتری است. از طرف دیگر سعی کنید که به آن ها آموزش دهید. وقتی شخصی از شما چیزی هر چند اندک یاد می گیرد، نگاهش نسبت به شما تغییر کرده و به شما بیشتر اطمینان می کند.

اگر فروشنده ی دزدگیر هستید به مشتریان آموزش دهید حالا که دزگیر ندارد با چه تمهیداتی احتمال دزدی را تا حدودی کم کند. اگر فروشنده ی پارکت هستید به مشتریان بالقوه یاد دهید که چگونه کف سازی درست انجام دهند تا پارکت یا کف پوششان دوام بیشتری داشته باشد.

چنین ارتباطی آن ها را به مشتریان همیشگی شما تبدیل خواهد کرد.


قسمت هفتم آموزش فروش حرفه ای: مشاور آن ها باشید


 

1 نظر
  1. جمال نصیرنیا می گوید

    عاااالی بود👌

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.