۲۳ ایده کارامد برای اولین فروش آنلاین(قسمت دوم/پایانی)

0

23 ایده کارامد برای اولین فروش آنلاین


بیشتر بخوانید:۲۳ ایده کارامد برای اولین فروش آنلاین(قسمت اول)


۱۲.نظر سنجی کنید

دانستن درباره نقاط درد و تمایلات معمول مصرف­ کنندگان در فروش آنلاین می­ تواند به شما در انجام حرکت درست کمک کند. نظرسنجی ­های مصرف­ کننده ابزاری ایده ­آل برای کسب بازخورد های صادقانه است. برخلاف دوستان و خانواده تان، مصرف کنندگان ترسی از رنجاندن شما با ایراد گرفتن از طراحی وب یا مواد بازاریابی ­تان ندارند. برای اجرای نظرسنجی مخصوص خودتان می ­توانید از نرم ­افزارهای آنلاین همانند Survey Monkey و Qualaroo برای ساخت نظرسنجی ­های آنلاین درباره فروش آنلاین استفاده کنید.

۱۳.شبکه در انجمن ­ها

انجمن ­های بحث آنلاین مکان­ های عالی برای ارائه نکات و توصیه­ های صنعت، پاسخ به پرسش­ ها و کسب مشتری در  فروش آنلاین است. از گوگل برای یافتن انجمن ­های فعال مستقیما مرتبط با بازارتان استفاده کنید. هنگامی که پستی ارسال می کنید، مطمئن شوید قوانین انجمن را با تبلیغ برند یا محصولتان نقض نمی­ کنید. محدودیت ­های انجمن را بشناسید، و به آن­ ها پایبند باشید. استفاده از آواتار، امضا و صفحه پروفایل انجمن برای ترفیع برندتان معمولا از نظر قوانین مشکلی ندارد.

ممکن است وسوسه شوید پست ­های بیش از حد ارسال کنید، حرفه ­ای عمل کنید. هیچ انجمنی ترفیع­ های مداوم یا پست ­های پر از لینک به وب ­سایتتان را تحمل نمی­ کند. بعلاوه، عمل بدین شیوه به برند شما در دید سایر کاربران انجمن آسیب می ­زند. پس به آن اندازه پست بفرستید که افراد متوجه فعالیت شما شوند، ولی نه آنقدر که spam تلقی شوید.


بیشتر بخوانید:۲۳ راه برای افزایش فروش آنلاین


۱۴.کارتل راه بیاندازید

گاهی وقت ­ها داشتن حامی چیز خوبی در  فروش آنلاین است. یک کارتل کوچک آنلاین می­تواند این کار را انجام دهد. گروهی از خرده­ فروشان مکمل (نه رقیبان) بیابید و بر سر ترفیع و حمایت یکدیگر توافق کنید. این شیوه ای زیرکانه و ساده برای کسب کشش به شیوه­ های مختلف در فروش آنلاین است. به عنوان مثال، اگر فروشگاه پوشاک آنلاین دارید، کاندیدا های کارتل ایده ­آل می ­توانند فروشگاه­ های جواهر و کفش باشند. اساسا، فروشگاه­ هایی که می ­توانید با آن­ها مشارکت کنید آن­هایی هستند که بتوانید با آن­ها cross promotion داشته باشید و توصیه به اشتراک بگذارید، نه آن­ها که علایق متضاد دارند.

۱۵.روابط درست بسازید

ساخت روابط درست هم در فروش آنلاین و هم آفلاین، می­ تواند مسیر موفقیت شما باشد. مهم نیست چه نوع محصولی می ­فروشید یا در چه صنعتی عمل می­ کنید، همیشه کسب و کارهای با تفکر مشابه شما وجود دارند، و باید با آن ­ها دوست شوید. نکته این است که روابطی با دیگران برقرار کنید که به شدت با کسب و کار شما هماهنگ هستند اما رقبای مستقیم شما نیستند. به عنوان مثال، تأمین­ کنندگان، وبلاگ ­ها، و وب­سایت ­هایی که بر صنعت شما تمرکز دارند ایده­ آل خواهند بود، زیرا می­ توانند برای شما بازخورد مصرف­ کننده تهیه کنند و قرارداد های ترفیعی پیشنهاد دهند، بدون آنکه به شما آسیبی بزنند.

23 ایده کارامد برای اولین فروش آنلاین

۱۶.یک مسابقه اجرا کنید و یا نمونه رایگان ارائه دهید

همه عاشق چیزهای رایگان هستند، و اگر در پی ایجاد اعتماد در زمان راه ­اندازی فروشتان هستید، یک مسابقه یا کالاهای رایگان می­ توانند به شما در این امر کمک کنند. نه تنها این دو می­ توانند به شما در ساخت پیوند های ارزشمند کمک کنند، بلکه شیوه­ ای عالی برای آن هستند که به مصرف­ کنندگانتان نشان دهید قابل اعتماد هستید و اینکه برند شما یعنی بیزینس.


بیشتر بخوانید:۱۰ توصیه برای پرسش سوالات خلاقانه در جلسات فروش


۱۷.با LinkedIn ارتباط برقرار کنید

LinkedIn ساختمان اداری اینترنت است. درون آن، شما افراد حرفه ­ای و مدیرانی از هر رده خواهید یافت، که توانایی ­هایشان را به رخ می­ کشند و با دیگران ارتباط برقرار می­ کنند. یک رزومه آنلاین! پس از اینکه پروفایل کسب و کار تجارت الکترونیک خود را تنظیم نمودید، می­ توانید همین کار را برای خودتان انجام دهید (اگر از قبل پروفایل ندارید). ممکن است فروش مستقیم زیادی از طریق LinkedIn نداشته باشید اما مجموعه ­ای از فرصت ­ها را با سایر شرکت ­ها، تأمین ­کنندگان، وب سایت ­های مرتبط و غیره در فروش آنلاین کشف خواهید کرد.

همچنین گروه­های  LinkedIn راهی برای درگیر شدن با مالکان سایر کسب و کارها در صنعتتان هستند. تعداد زیادی گروه­ های عمومی و خصوصی وجود دارند که برای بازارهای گوشه تنظیم شده ­اند، و به شما اجازه می دهند تا پرسش ­هایی مطرح کنید و با سایر اعضا مکالمه داشته باشید.

۱۸.با Pinterest، Instagram و Vine دیده شوید

وقتی بحث نشان دادن شخصیت و خلاقیت از طریق رسانه اجتماعی می­ شود، این سه پلتفورم بصری بزرگ به بهترین شکل این کار را انجام می ­دهند.

Pinterest، Instagram و اخیرا Vine به شما اجازه می­ دهند تا رویکرد اندکی متفاوت برای درگیر شدن با مشتریان اتخاذ کنید. این پلتفورم­ ها مکان ­هایی عالی برای ارائه خلاقیت هستند که در پشت صحنه تجارت شما جریان دارد. از محصولاتتان عکس بگیرید، از فرایند تولید فیلم بگیرید، داستانی با تصاویر بگویید. همیشه به دنبال زیبایی باشید. مردم عاشق زیبایی هستند.

به الهام بصری نیاز دارید؟ Melt Cosmetics برند جدیدی است که بیش از ۱۵۰۰۰۰ دنباله ­رو در اینستاگرام دارد. آن­ ها بازاریابی در اینستاگرام را با ساخت تصویر برند و ارائه تصاویر زیبایشان به خوبی انجام می ­دهند.

 

23 ایده کارامد برای اولین فروش آنلاین

۱۹.در رقابت بین سایر موتور های خرید پیروز شوید

شاید همه نه، اما بسیاری از مصرف­ کنندگان دوست دارند قبل از خرید گردشی در سایت ها داشته باشند و این شامل بازدیدی از موتور های خرید و مقایسه آنها می ­شود. موتور های محبوب عبارتند از The Find، Google Shopping، Nextag و موارد دیگر، که همه هزاران محصول و فروشگاه را همزمان مقایسه می­ کنند. برای مورد توجه قرار گرفتن، باید بر اساس قوانین هر موتور عمل کنید، از نظر قیمت رقابتی بمانید، و بازی انتظار را بازی کنید در حالی که بررسی می ­کنید کدام موتور برای شما بهترین است و به شما بهترین ROI را می­ دهد.

۲۰.اینفوگرافی بسازید

اینفوگرافی دقیقا همان چیزی است که اسمش می­گوید، تصویری از اطلاعات، یا نمایش تصویری حقایق و آمار در قالبی که درک آن ساده است. اگرچه درست کردنشان چندان ساده نیست، اما در رابطه با اشتراک ­های اجتماعی و ترافیک موتور جستجو عالی هستند. در حقیقت، طبق گفته­ های UnBounce، که راهنمایی مفصل و الهام­ بخش برای بازاریابی با اینفوگرافی ­ها تهیه کرده است، مردم آنقدر اینفوگرافی ها را جستجو می­ کنند که هرگز تصورش را هم نمی­ کنید، گوگل ۸۰۰% افزایش در چنین جستجوهایی را در طی دو سال گذشته ثبت کرده است.

۲۱.فروشگاه خودتان را طراحی کنید

اثر اول همه چیز است، و وقتی در رابطه با فروش آنلاین باشد، اولین اثر به شدت به طراحی وب بستگی دارد. کاملا بر اساس طراحی وب ­سایتتان، بازدیدکنندگان باید بتوانند برند و محصولات شما را بدون بالا و پائین کردن زیاد صفحه ببینند. علاوه بر این، جهت­ یابی از طریق کاتالوگ شما باید ساده باشد، در غیر اینصورت جالب نخواهد بود.

بعلاوه، ساخت فروشگاه متناسب با تلفن­ های همراه نیز اهمیت زیادی دارد شاید بیش از ساخت وب­ سایت برای PC ها و لپ­ تاپ­ های استاندارد. Internet Retailer اخیرا گزارش کرده است که ۵۵% تمامی خرید های آنلاین از طریق تلفن همراه در ژوئن ۲۰۱۳ رخ داده است در مقایسه با ۴۵% خرید از طریق دسکتاپ و لپ­ تاپ.

۲۲.فروشگاه Pop-Up داشته باشید

فقط چون فروشگاه آنلاین تأسیس کرده ­اید، به این معنی نیست که آنلاین باقی خواهد ماند. فروشگاه Pop-up می­ تواند همان چیزی باشد که برای تعریف از حضور آنلاینتان نیاز دارید. فروشگاه Pop-up بار مالی بسیار کمتری دارد، به لطف ماهیت موقتش.

همانند بسیاری از فروشگاه­ های فیزیکی، فروشگاه Pop-up تماما درباره مکان است. می ­توانید فروشگاه Pop-up در بازار های کشاورزی، نمایشگاه­ های هنری، مراکز خرید، گالری ­ها و هر مکان دیگری که مردم در آنجا جمع می­ شوند راه بیاندازید. فقط مطمئن شوید در جایی قرار می­ گیرید که کاملا دیده می ­شوید و جایی که بازار هدفتان در آنجا پرسه خواهند زد.

فروشگاه­ های Pop-up می­ توانند به عنوان بازاریابی آفلاین عالی هم عمل کنند. می­ توانید از فروشگاه­ تان برای ارائه کوپن­ هایی استفاده کنید که از طریق فروشگاه­ آنلاین شما مصرف می­ شوند، و می ­توانید اشتراک ­های ایمیل و دنباله ­رو های رسانه ­های اجتماعی کسب کنید.


بیشتر بخوانید:۵ ابزار لازم برای افزایش بهره ‌وری در فروش


۲۳.راه ­اندازی وبسایت را در Reddit مستند کنید

Reddit وب­ سایت سرگرمی و خبری قدرتمندی است که کاربران، محتوا را در آن ثبت می­ کنند. همچنین Reddit جایی است که می ­توانید تعداد زیادی از دنباله­ رو ها و مشتریان وفادار را جذب کنید. با استفاده از reentrepreneur subreddit به طور خاص، می ­توانید برندتان را معرفی کنید، بازخورد از مصرف­ کننده دریافت کنید و چیز جدید یاد بگیرید، در حالی که محصولات خودتان را نیز تبلیغ می­ کنید. این یک فرایند بده بستان است. redditor­  های کارآفرین را در سفر خود همراه کنید، آن­ها به پشت صحنه ببرید، اشتباهاتتان را بگویید و بخشی از شخصیتتان را افشا کنید تا نه تنها مشتریان بلکه طرفدار نیز بدست آورید.

در دست شما است

۲۳ استراتژی فهرست شده در بالا مسیرهای پرستاره ­ای هستند که به آغاز فروش برای فروشگاه­ های آنلاین شما کمک می­ کنند. با رویکرد درست، صرفا به استراتژی­ های مفید بالا نیاز خواهید داشت تا اولین مورد از بسیار فروش آنلاین آینده­ تان را ایجاد کنید.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.