تکنیک های فروش آنلاین : youtube

0

در این مجموعه مقالات تصمیم داریم تا شما را با رسانه های اجتماعی آشنا نماییم.


پیش از این در مجموعه مقالات تکنیک های فروش آنلاین با ۳ ابزار پر کاربرد رسانه اجتماعی آشنا و نحوه کار با آنها را یاد گرفتیم. اکنون می خواهیم به سراغ جذاب ترین رسانه آنلاین بپردازیم: youtube

چه مدت زمان است با اینترنت کار می کنید. اگر به تازگی وارد دنیای اینترنت شده اید، آیا از اهمیت ترافیک در رونق کسب و کار خود آگاهی دارید؟ برای کسب و کار شما ترافیک ( حجم بازدیدکنندگان سایت) یک جز جدایی ناپذیر است و چه بهتر برای بدست اوردن این ترافیک مسیری را انتخاب کنیم که هزینه ای نداشته باشد. یوتیوب ابزاری است که می تواند در این زمینه به شما کمک کند.


بیشتر بخوانید: آموزش تکنیک های فروش آنلاین


یوتیوب فرصت های بسیاری برای ارتقاء سایت و افزایش ترافیک سایت شما فراهم می کند، زیرا قدرت آن را دارد که رتبه شما را به میزان قابل توجهی در موتورهای جستجو افزایش دهد.

یک نگاهی به هر صفحه Google بیاندازید، متوجه خواهید شد که بیشتر ویدیوهای یوتیوب معمولا در بالای صفحه قرار دارند. اول به این دلیل که مالک یوتیوب خود گوگل است و با هم کار می کنند. دوم اینکه یوتیوب یکی از بزرگترین موتورهای جستجو بعد از گوگل است. این باید به شما این انگیزه را بدهد تا شما  هر چه سریع تر کانال یوتیوب خود را ایجاد و ویدیوها را در آن آپلود کنید.

تکنیک های فروش آنلاین : youtube

با این حال برای این کار زیاد عجله نکنید. اول بیاید مطمئن شویم که این کار را برای نخستین بار درست انجام می دهید. به این نکات توجه کنید:

 پروفایل خود را جذاب کنید

یوتیوب هم درست مثل سایر رسانه های اجتماعی است. بنابراین شما باید یک پروفایل جذاب ایجاد کنید. بازدیدکنندگان اگر ویدیوهای شما را ببینند، دوست دارند بیشتر راجع به خود شما بدانند. به این ترتیب می تونید اعتماد بیشتری به بازدیدکندگان خود داده و حجم ترافیک یا حجم بازدید کنندگان خود را افزایش دهید. سعی کنید پروفایل ما تا حدی جذاب باشد که نظر همه رو جلب کند. نه خسته کننده و تلخ باشه و نه خیلی غیر رسمی.

ویدیوهای خود را ترویج دهید

ویدوهای شما هرچه قدر هم که خوب باشند بازدیدکنندگان برای مشاهده آن ها خود به خود به سراغ شما نمی آیند. شما باید در سایت ها یا شبکه های اجتماعی دیگر تبلیغ کنید تا ترافیک خود را بالا ببرید.

تکنیک های فروش آنلاین : youtube

از کلمات کلیدی در عنوان فیلم ها استفاده کنید

مردم با جستجو در موتورهای جستجو و در یوتیوب ویدیو های شما را پیدا می کنند، پس فرایند پیدا کردن خود را برای آن ها آسان کنید. این کار را با  قرار دادن کلمات کلیدی برای عنوان فیلم هی خود انجام دهید. فقط قرار دادن کلمات کلیدی در عنوان مهم نیستند، بلکه عنوان شما باید معقول باشد و حس مناسبی را به بیننده منتقل کند. فراموش نکنید فیلم های خود را در دسته بندی های مختلف قرار دهید.

زمان انتشار ویدیو را در یوتیوب مد نظر داشته باشید

در رسانه های اجتماعی زمان انتشار مطلب شما برای اینکه بیشترین بازدید کننده را داشته باشد، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این اهمیت در یوتیوب نیز مصداق دارد، به عنوان مثال در یوتیوب اگر شما پنجشنبه بعد از ظهر یا حتی چهارشنبه فیلم خود را منتشر کنید، بیشترین بازدید را خواهید داشت..

آمارها حاکی از آن است که در هر یک ثانیه، بالغ بر یک ساعت فیلم در یوتیوب آپلود می شود. این یعنی یوتیوب می تواند یک منبع ارزشمند برای انتقال بازدیدکنندگان به سایت شما باشد. اگر شما مرتبا فیلم های مفید و در زمان مناسب منتشر کنید با افزایش ترافیک سایت خود از طریق یوتیوب مواجه خواهید شد.


بیشتر بخوانید: بهینه سازی موتور جست و جو ، آنچه باید بدانید


 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.