آموزش بازاریابی پورسانتی : چند نکته را به یاد داشته باشید

1

راهنمای آموزش بازاریابی پورسانتی


برخی از بهترین بازاریابان امروزی، وبلاگ­ نویسان و سایر شخصیت های رسانه اجتماعی هستند که دنباله روهای زیادی دارند.این دسته از افراد تحت عنوان اینفلوئنسر شناخته می شوند. در تنظیمات معمول بازاریابی پورسانتی ، کارآفرین وارد توافقی با یک شخصیت اینترنتی اثرگذار یا شخصی می شود که مایل به ارائه محصول است. بازاریابی پورسانتی این محصول را از طریق لینک ها، بنرها، تصدیق ها یا سایر محتواها ترفیع می دهند.

شاون کالینز و فران فیور در کتاب “بازاریابی پورسانتی موفق برای بازرگانان” نوشته اند: «به جای پرداخت های خرد برای لینک های وب سایت تا کسب و کار را تبلیغ کنند، بازاریابی همکاری در فروش برای هر معامله ای که ناشی از این لینک ها هستند، بایستی مورد استفاده قرار گیرند. این تنظیمات نتیجه ای برد- برد برای هر دو طرف دارد زیرا به بازاریاب کمک می کند تا مشتریان جدید کسب کند و درآمد را افزایش دهد، در حالی که افیلیت ها می توانند درآمد خلق کنند».

بازاریابی افیلیت “توافقی است که در آن یک شرکت (بازاریاب) به شرکتی دیگر (افیلیت) برای خلق معاملات از کاربرانش پرداخت می­ کند”.

برنامه های بازاریابی پورسانتی از طریق توانایی جذب افرادی اثرگذار، کسانی که اثر بالاتر از متوسط بر روی حوزه خاصی دارند و می توانند فالوورهای رسانه های اجتماعی خود را تحت تأثیر قرار دهند، می توانند اثر بالاتری برای کارآفرین فراهم سازند.

هیچ اشکالی ندارد افیلیت ها در ازای یک ترفیع شامل قراردادن لینک ها، آگهی های بنر و اشکال مشابه تبلیغات کمیسیون دریافت کنند. بازاریابی افیلیت می تواند محصول را از طریق بازنگری ها یا تصدیق نامه ها برجسته نماید. اما کارآفرین باید مطمئن شود که توافق با افیلیت آشکارسازی مناسب برای مخاطبانش را فراهم می سازد.


بیشتر بخوانید: اینفلوئنسرهای اینستاگرام در ایران چقدر درآمد دارند؟


کارآفرینان باید موارد زیر را در زمان ایجاد برنامه بازاریابی پورسانتی خود مدنظر قرار دهند:

۱- تغییرات و اشکالات ناگهانی فروشگاه آنلاین

برنامه های بازاریابی افیلیت زمانی به خوبی کار می کنند که کارآفرین فروشگاه آنلاین خود را تنظیم کرده باشد. سریع ترین راه برای اینکه کارآفرین افیلیت های ارزشمند را از دست بدهد مشکلات فنی هستند که موجب کاهش فروش و کاهش درآمد برای افیلیت ها می شود.

 

زیبایی برنامه افیلیتی که به خوبی توسعه یافته باشد در یکپارچگی آن با فروشگاه آنلاین است. در حالی که کارآفرین می تواند سیستم های افیلیت خانگی را توسعه دهد، وی ممکن است دریابد بهتر است گزینه های موجود را از طریق برنامه های افیلیت طرف سوم جستجو کند. باید قادر باشید فناوری را مستقر کنید تا بتوانید به افیلیت ها پاداش دهید.

۲- قیمت مناسب تعیین کنید

برنامه های بازاریابی پورسانتی درصدی از هر فروش انجام شده ناشی از فعالیت های افیلیت را پرداخت می کنند. ترافیک به یک فروشگاه آنلاین می تواند دربرگیرنده وسایل ارتباطی همانند قراردادن هایپرلینک ها یا بنر بر روی وب سایت باشد، تا مقاله های آنلاین جامعی پست شده که ویژگی ها و مزایای محصول را پوشش می دهد.

افیلیت های اثرگذار با فالوورهای آنلاین زیاد بر روی وبلاگ ها، توئیتر، فیس بوک، و اینستاگرام می توانند محصولات زیادی داشته باشند که به طور بالقوه برای ارائه شدن در اختیار آن ها قرار دارد. در این صورت، کمیسیون به ازای هر تبدیل (از بازدیدکننده سایت تا مشتری که پرداخت می کند) اهمیت دارد.

کارآفرینان بهتر است بر روی بازاریابی افیلیت برای فروش محصولات در طیف ۶۰ تا ۱۰۰ دلار تکیه داشته باشند. این قیمت بهینه است زیرا حجم قابل توجهی از فروش می تواند با کمیسیونی منطقی ایجاد شود. مبالغ دلاری کمتر درآمد اسمی افیلیت ایجاد می کنند و آیتم هایی که قیمت بالایی دارند به راحتی به فروش نمی رسند، که می تواند افیلیت را ترغیب کند ورود به توافق را نپذیرد.


بیشتر بخوانید: نگاهی بر پرطرفدارترین رسانه های اجتماعی


۳- شریکی با بازار مناسب

هر افیلیتور بازار گوشه خودش را دارد. کارآفرینان باید تنها افیلیت هایی را هدف قرار داده و با آن ها توافق کنند که درون صنعت آن ها فعالیت دارند. به عنوان مثال، کارآفرینی که ظروف و سایل آشپزخانه می فروشد باید در پی افیلیت هایی باشد که با مالکان رستوران و غذاخوری ها، مشاوران صنعت و سایر افرادی که در حوزه های مرتبط مشارکت دارند، در ارتباط باشد. این افیلیت ها ممکن است دارای وبلاگ ها، وب سایت ها، صفحات بر روی رسانه های اجتماعی و حساب هایی باشند که بر روی آن ها درباره محصولات و خدمات، اطلاعات و لینک به اشتراک می گذارند.

آموزش بازاریابی پورسانتی : چند نکته را به یاد داشته باشید

کارآفرین ها که مایل به مشارکت با بازاریابان افیلیت بزرگ هستند، باید آماده استقرار توافق های تسهیم درآمد زیاد باشند. سال ها قبل برخی بازاریابان به کارآفرینان توصیه می کردند تا وبلاگ نویسان اثرگذار با تعداد فالوور زیاد را شناسایی و محصول یا سایر انواع مزایای غیرنقدی را در ازای ذکر نام آن ها یا لینک، پیشنهاد دهند. این امر برای مدتی نتیجه داد، اما دیگر چنین نیست. افراد بسیاری تصور می کنند اگر به این وبلاگ نویسان محصول رایگان بدهیم خوشحال خواهند بود. این افراد اکنون بازرگان هستند. آن ها از ارزشی که برای مشتری ایجاد می کنند مطلع بوده و خواهان پرداخت هزینه برای آن هستند.

۴- شفافیت و صداقت داشته باشید

عدم شفافیت، چه از سوی کارآفرین و چه از سوی افیلیتور، می تواند به شهرت طرف مقابل آسیب زده و منجر به نارضایتی مشتری گردد. کارآفرینان باید افیلیت ها را در مواردی تحت نظارت قرار دهند

به منظور محدود نمودن مسئولیت بالقوه کارآفرین، وی باید اطمینان حاصل کند که راهنمایی ها و آموزش های لازم برای وبلاگ نویسانش در رابطه با تضمین اینکه اظهارات آن ها صادقانه و پایدار است، فراهم می سازد. به این ترتیب کارآفرین باید وبلاگ نویسانی که به آن ها برای تبلیغ محصولات خود هزینه پرداخت می کند را تحت نظارت قرار داده و اقدامات لازم برای جلوگیری از بازنمایی فریبنده را انجام دهند.


بیشتر بخوانید: دست از تلاش بردارید، نمی توانید همه چیز برای مشتری باشید


 

1 نظر
  1. مرتضی می گوید

    سلام
    عالی بود
    شما هم می توانید بازاریابی پورسانتی را از طریق لینک زیر تجربه کنید:
    https://didarcrm.ir/affilation/default.loco?r=65939670

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.