۴+۱ گام برای استفاده از Bit.ly به منظور پیگیری کمپین های بازاریابی آنلاین و آفلاین

1

در حدود ۴ ماه پیش و در اوایل ماه می میلادی، خبری مبنی بر اینکه گوگل تصمیم به حذف برخی از اطلاعات کاربران در سرویس های Google Analytics و Goo.gl گرفته است، پخش شد. این تصمیم با هدف انطباق با قوانین GDPR توسط گوگل در ۲۵ می اجرایی شد. پس از این تاریخ بسیاری از کاربران که از google URL shortener با هدف پیگیری کمپین های بازاریابی آنلاین و آفلاین خود استفاده می کردند، به Bit.ly رو آوردند.

در حال حاضر بیتلی تبدیل به یک مرجع استاندارد غیر رسمی کوتاه کننده آدرس اینترنتی سایت (با هدف استفاده از این لینک های کوتاه شده در توئیتر، تلگرام و سایر شبکه های اجتماعی) است، با این وجود بسیاری از بازاریابان نمی دانند برای ردیابی اثربخشی محتوایی که تولید کرده اند، چگونه می توانند از بیتلی استفاده کنند.

آنچه که مسلم است این است که بررسی مفید و مناسب بودن محتوا از طریق بازخورد لحظه ای آن ضروری است.

قبل از اینکه به سراغ ۴ گام اولیه برای شروع به کار استفاده از Bit.ly برویم، پیشنهاد می کنم این اینفوگرافیک را حتما مطالعه کرده تا دید بهتری نسبتا به روندهای پیشرو در بازارابی دیجیتال کسب نمایید.

چگونه برای پیگیری کمپین های بازاریابی آنلاین و آفلاین از بیتلی استفاده کنیم؟

در ادامه این مقاله ۴ گام اولیه به همراه یک گام تکمیلی برای پیگیری کمپین های بازاریابی آنلاین و آفلاین به کمک بیتلی ارائه شده است. تمامی فرایندهای مربوط به ثبت حساب کاربری و استفاده از بیتلی ۱۰ دقیقه هم زمان شما را نخواهد گرفت. پس اگر تا کنون از این پلتفرم استفاده نکرده اید، حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کرده و سپس به سراغ  Bit.ly  بروید.

گام ۱)

خب، اولین مرحله ساخت یک حساب کاربری در بیتلی است. برای انجام عملیات ثبت نام و ایجاد حساب کاربری خود، می توانید اینجا کلیک کنید.

گام ۲)

پس از اینکه حساب کاربری خود را ایجاد کردید، وارد اکانت بیتلی خود شده و در منوی داشبورد، با کلیک بر روی دکمه Create، منوی سمت راست صفحه برای شما باز خواهد شد. اکنون می توانید لینک اصلی مورد نظر خود را در این بخش کپی کرده و لینک کوتاه شده را از بیتلی تحویل بگیرید.

گام ۳)

حال که لینک کوتاه شده خود را ساخته اید، تنها کاری که بایستی انجام دهید این را در سایر سایت ها و شبکه های اجتماعی قرار دهید. مخاطبین شما با کلیک کردن بر روی این لینک کوتاه شده، به لینک اصلی شما هدایت خواهند شد.

گام ۴)

اکنون مجدد وارد حساب کاربری خود در بیتلی شوید. می توانید ببینید که بر روی هر کدام از لینک های ساخته شده توسط شما، چه تعداد کلیک شده، در چه روزهایی و در چه ساعاتی از روز کلیک شده و …

استفاده از google analitics برای پیگیری لینک های Bit.ly

همانطور که گفتن این مقاله از ۴ گام اصلی برای استفاده پیگیری کمیپین های شما به کمک بیتلی و همچنین یک گام تکمیلی تشتکیل شده است.

گام ۵)

تا اینجای کار همه چیز به سادگی پیش رفته است. حال مشکلی که پیش می آید این است که گوگل انالیتیک لینک های کوتاه شده به این شیوه را به دلیل استفاده از ریدایرکت ۳۰۱ مورد برررسی و پیگیری قرار نمی دهد.

برای حل این مشکل نیز شما می توانید از طریق لینک UTM ابتدا لینک های خود را ساخته و سپس با استفاده از بیتلی آن ها کوتاه کنید.

 

1 نظر
  1. محمدرضا منفرد می گوید

    خیلی مفید و ارزنده بود، سپاس از همگیتون🙏

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.