رسانه های اجتماعی، بازاریابی در اینستاگرام : فالوورهای شما، مشتریان شما

0

رسانه های اجتماعی؛ بازاریابی در اینستاگرام


با آخرین مقاله از سری “آموزش های بازاریابی در اینستاگرام” همراه شما هستیم. در مطلب قبلی “استراتژی مناسب برای فعالیت اینستاگرامی” برند خود را یافتید؛ حال وقت آن رسیده رویکردی را پیش بگیرید تا فالوور های خود را تبدیل به مشتریان بالقوه خود کنید.

 

چگونگی تبدیل فالوور های اینستاگرام به مشتریان

هنگامی که فالوور های اختصاصی ایجاد می کنید، آگاه باشید که می توانید آن ها را به مشتریان خود نیز تبدیل کنید. برای این کار چند راه وجود دارد:

۱. تبلیغات: تخفیف، BOGOs (Buy One, Get One یکی ببر یکی جاییزه بگیر) و سایر پیشنهادات تبلیغاتی یک راه عالی برای هدایت فروش به مخاطبان اینستاگرامی شما هستند. آگاهی لازم را به مخاطبینتان بدهید تا بدانند دقیقا در چه حالتی شامل تخفیف می شوند و با تعیین زمان انقضای این تخفیف حس فوریت انجام کار در آن ها ایجاد کنید.

۲. مسابقات، رقابت:چه راهی بهتر از این؟ یعنی اجازه دادن به مشتری برای امتحان کردن محصولتان، می تواند مخاطب شما را به مشتری تبدیل کند. با برگزاری یک مسابقه تبلیغ کنید. از فالوور های خود بخواهید با دنبال کردن حساب شما و یا ایجاد محتوایی با یک هشتگ خاص وارد مسابقه شوند.

۳. خیریه: با توجه به نظرسنجی های اخیر، ۸۱ درصد از مردم انتظار دارند که شرکت ها متعهد به کمک شوند. انجام این کار می تواند وابستگی به نام تجاری شما را ایجاد کند و اینگونه بتوانید پیروان خود را به مشتریانتان تبدیل کنید. برای مثال، Gap با صندوق جهانی برای کمک به مبارزه با ایدز در آفریقا مشارکت داشته است و میزان کمک های آن از سال ۲۰۰۶ تاکنون به بیش از ۱۳۰میلیون دلار افزایش یافته است.

۴. تیزرها: اینستاگرام یک پلت فرم عالی برای نشان دادن دیدگاه مخاطبان شما در مورد محصولات جدید است. آن ها را تحت فشار قرار ندهید تا مانع ایجاد استرس شوید؛ همچنین به یاد داشته باشید نباید از تعداد زیادی عکس استفاده کنید بلکه با انتخاب چند عکس هیجان انگیز در نگاه مخاطبین خود جذاب بمانید.

۵. گذاشتن لایو برای ارائه یک محصول: در هنگام ارائه یک محصول جدید می توانید از ویژگی لایو اینستاگرام استفاده کنید. شما می توانید با استفاده از یک لینک خرید در BIO خود، کاربران را به خریدار تبدیل کنید.


بیشتر بخوانید: بگذارید مشتری طعم محصول شما را بچشد


چطور فالوورهای اینستاگرام را افزایش دهیم؟

شما تا کنون محتوای مناسبی را ایجاد کرده اید و از تمام هشتگ های درست نیز استفاده کرده اید؛ اکنون احتمالا بدنبال این هستید که چگونه فالوور بیشتری در اینستاگرام دریافت کنید. این که آیا شما یک کسب و کار با هزاران نفر از طرفداران دارید یا شما در شروع کار هستید، اهمیت دارد، چون باید زمان بیشتری برای جذب مخاطب بگذارید. شما ممکن است وسوسه شوید که راه آسان را انتخاب کنید و فالوور بخرید. دست نگه دارید! این کار را نکنید. اگر فالوورهایتان را خریده اید آینده ای نخواهید داشت زیرا شما باید مطمئن باشید که پست هایتان توسط فالوورها دیده می شوند. خوشبختانه، چند چیز وجود دارد که می توانید بر روی آن تمرکز کنید تا بتوانید فالوور بیشتری را بدست آورید؛ پس بیایید شروع کنیم!

اول از همه، مطمئن شوید که نام کاربری شما قابل تشخیص و قابل جستجو است. اگر مردم نمی توانند شما را پیدا کنند، نمی توانند شما را دنبال کنند! بعد، بیوگرافی (BIO) خود را پر کنید. این آخرین چیزی است که فرد قبل از تصمیم گیری برای دنبال کردن شما می بیند، برای این که مطمئن شود که شما چه کسی هستید و چه کاری انجام می دهید.

هنگامی که پروفایل شما بهینه سازی شده است، شروع به ارسال کنید! قبل از آنکه تلاش سرسختانه ی خود را برای جذب فالوور انجام دهید می توانید تعداد زیادی پست (۱۵ یا بیشتر) ارسال کنید، به این دلیل که اگر کاربران پروفایل خالی شما را ببینند به احتمال زیاد شما را دنبال نخواهند کرد. از آنجا که تعداد پست های اولیه شما کم است، سعی کنید که همه آنها با کیفیت بالا باشند. فالوورهای فیس بوک و توییتر ممکن است چندین پست را نادیده بگیرند، اما فالوورهای اینستاگرام شما اینگونه نخواهند بود. یک عکس بد، می توانید کل نمایه شما را از بین ببرید.

شروع به دنبال کردن حساب های کاربری کنید که به شما علاقه دارند (شما را لایک کرده اند و یا جزو فالوورهای شما هستند) و یا با کسب و کار شما مرتبط  هستند. اینستاگرام را به عنوان یک جامعه بپذیرید؛ کسب و کارهای دیگر در حوزه کاری خود و یا تاثیرگذارانی که ممکن است از محصول / خدمات شما لذت ببرند را جستجو کنید. پس از دنبال کردن یک حساب، با محتوای آنها ارتباط برقرار کنید. این طبیعی ترین راه برای جلب توجه به حساب کاربری اینستاگرام شما است بدون آن که به عنوان یک هرزنامه مورد توجه قرار گیرید. هنگامی که یک حساب کاربری را دنبال می کنید و یا با آن ارتباط برقرار می کنید، صاحب حساب یک اعلان دریافت می کند و این مساله می تواند آن شخص را برای بررسی حساب کاربری شما و قرار گرفتن در لیست فالوورهایتان تحریک کند. به یاد داشته باشید که با پاسخ دادن به نظرات مخاطبینتان و درگیر شدن با محتوای آنها، از پیروان خود قدردانی کنید.

در مرحله بعد، دیگران را تشویق کنید تا مطالب شما را به اشتراک بگذارند. از دیگر نام های تجاری دعوت کنید تا حساب کاربری شما را معرفی کنند و خود را آماده ی همکاری با حساب های مرتبط با خود نشان دهید. به عنوان مثال، یک فروشگاه محلی می تواند با یک متخصص مد شریک شود، تا بهترین مدل های فصل را به نمایش بگذارد.

مطمئن شوید که اینستاگرام خود را در کانال های دیگر تبلیغ کنید. یک دکمه اشتراک گذاری اجتماعی اینستاگرام را در وب سایت خود قرار دهید یا فالوورهای خود را در شبکه های اجتماعی دیگر تشویق کنید تا شما را در اینستاگرام دنبال کنند. گاهی سریع ترین راه برای به دست آوردن فالوورهای بیشتر این است که به سادگی بخواهید تا شما را دنبال کنند!


پیشنهاد نویسنده: برند سازی در اینستاگرام


ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.